Siwa oaas – Alexander Suure radadel
Meie eesmärk on pakkuda unustamatuid ja elamusterohkeid seiklusi Egiptuses, ühendades iidse
ajaloo, unustamatu looduse ja kohaliku kultuuri avastamise.
Alexander Suure radadel – Alexandria ja Siwa oaas
Info
- Reisi tüüp
- Raskusaste
- Reisi hooaeg
- Reisi kestvus
- Hind
- Majutus
- Toitlustus
- Transport
- Matkareis
- Aktiivne – keskmine
- 07.11–14.11.2025
- 7 Päeva
- 1900€
- Mugavates hotellides
- Hommiku-, Lõuna- ja Õhtusöögid
- Lennuk ja minibuss
Broneerimine
Reisi info
Sukeldu salapärasesse Egiptusesse, kus ajalugu, kõrbed ja oaasid põimuvad võimsaks elamuseks! Meie 7-päevane kultuuri- ja looduseretk viib sind Aleksander Suure jälgedes – Vahemere-äärsesse Alexandria metropoli ja müstilisse Siwa oaasi, sügavale Lääne-Egiptuse kõrbe südamesse.
Kas oled valmis oma maailma avardama?
Tule kaasa ja koge Egiptust viisil, mida ei paku ükski tavaline turismipakett. “Alexander Suure radadel” on rohkem kui reis – see on rännak ajas, ruumis ja iseendasse.

07 – 09.11.2025
Alexandria – Egiptuse Vahemere pärl
Alexandria, mis rajati 331 eKr Aleksander Suure käsul, oli kunagi maailma üks tähtsamaid linnu. Siin asus legendaarne Aleksandria raamatukogu ning maailmaimetena tuntud majakas Pharos. Tänapäeva Alexandria ühendab iidse ajaloo Vahemere romantikaga – rannaäärsed promenaadid, Kreeka ja Rooma-aegsed varemed, islami ajastu arhitektuur ning prantsuse koloniaalstiil loovad ainulaadse atmosfääri. Siin on tunne, nagu jalutaksid mööda erinevate ajastute kihistusi – ajalooline ja samas elav, euroopaliku hõnguga, kuid samas sügavalt egiptuslik.
09 – 13.11.2025
Siwa – kõrbeoaas müütide ja vaikuse embuses
Siwa oaas on üks Egiptuse kõige isoleeritumaid ja müstilisemaid paiku.
See asub veidi rohkem kui 500 km Alexandriast läänes, Liibüa piiri lähedal. Oma eraldatuses on Siwa säilitanud ainulaadse kultuuri, berberi juurtega siwa keele ja rahvakunsti.
Oaas on ümbritsetud liivadüünide ja soolajärvedega, selle südames pulbitsevad looduslikud kuumaveeallikad ja datlipalmide salud.
Just siin asus Amuni tempel, kus Aleksander Suur kuulutas end jumala pojaks – paik, mis sidus Egiptuse traditsiooni Kreeka mütoloogiaga.
Siwa on vaikne, rahulik ja peegeldab elu aeglases rütmis – ideaalne paik lahtiühenduseks, sisekaemuseks ja looduselamuseks.
Reisiajakava:
07.11 – Lend Helsingist Alexandriasse
Meie rännak saab alguse 7. novembri õhtul Helsingist. Lendame Alexandriasse ja saabume öösel Alexandia lennujaama. Sealt suundume hotelli, kus ootab meid mugav ööbimispaik.
08.11 – Alexandria
Pärast hommikusööki sukeldume Alexandria ajalukku ja kultuurikihtidesse. Külastame Qaitbay kindlust – kunagise Pharose majaka asukohal paiknevat merelossi – ja tutvume moodsa Aleksandria raamatukoguga. Uurime Alexandria allilma pärli – Kom El Shoqafa, mis tähendab araabia keeles „kildude küngas“ See on üks huvitavamaid arheoloogilisi paiku Alexandrias. Tegemist on muljetavaldava maa-aluse nekropoliga, mis pärineb 2. sajandist pKr ning ühendab endas egiptuse, kreeka ja rooma kultuurielemente.
Jalutame Kom el-Dikka s, mis tähendab „väike küngas“ ja see ala oli 3.–7. sajandil elav Rooma-Bütsantsi linnaosa. Paik avastati juhuslikult 20. sajandi keskel, kui alustati uue hoone ehitustöid.
Sukeldume kuninglikku elegantsi ja kaunisse loodusesse Montaza palee ja aedades – Alexandria kuninglik paradiis Vahemere ääres.
Jalutame mööda Corniche’i promenaadi, naudime merd, kohalikku elu ja maitsvat lõunat. Õhtupoolik vaba nautimiseks.
09.11 – Teekond Siwa oaasi (ca 6 tundi bussis)
Hommikusöögi järel alustame sõitu läbi Lääne-Egiptuse kõrbe. Teekond Siwa poole on elamus omaette – tühi, vaikne ja võimas kõrbeline maastik annab aimu, kui kaugel me oleme turismitavast. Õhtuks jõuame oaasilinna ja majutume Siwa stiilis hotelli.
10–13.11 – Siwa
Nende päevade jooksul avastame Siwa parimad paigad:
Shali kindlus on Siwa oaasi ajalooline tuum, mille mudast ehitatud müürid on seisnud alates 13. sajandist. Omal ajal oli see linnake kindluse sees – tänapäeval on jäänud alles võluv varemetelinn, kus võib jalutada kitsastel tänavatel, ronida vaateplatvormidele ja kujutleda, kuidas elu siin sadu aastaid tagasi välja nägi. Õhtupäikeses muutuvad kindluse seinad kuldseks – ideaalne hetk fotode ja vaiksete mõtiskluste jaoks.
Amuni tempel ja Orakli mägi – püha paik, kus Aleksander Suur sai “jumalikuks” See iidne tempel on pühendatud jumal Ammonile ja selle varemetel on müstiline aura. Just siin olevat Aleksander Suur tulnud oraaklilt kuulama kinnitust oma jumalikule päritolule. Kuigi templi suur osa on hävinud, on selle aura, vaikus ja ajaloohõng säilinud.
Kuumaveeallikad ja soolajärved –
ujume soolases järves, kus keha jääb pinnale hõljuma.
Siwa oaasis asuvad unikaalsed soolajärved, mille türkiissinine vesi ja valged soolakangad loovad justkui teise maailma maastiku. Vesi on nii soolane, et selles hõljumine on ülilihtne – isegi need, kes muidu uppumise pärast muretsevad, saavad siin rahus lesida. See on rahustav, tervistav ja unustamatu kogemus. Soolajärved on kasulikud.
Safari liivadüünidel – jeepidega kõrbes päikeseloojang ja kuumaveeallikas keset liiva. Siwa ümbruse liivadüünid on nagu looduslikud liivalained, mis ulatuvad silmapiirini. Meie safari viib sind 4×4 autodega sügavale kõrbe, kus saad kogeda nii põnevat maastikusõitu kui ka rahulikke hetki kõrbeliiva keskel. Proovi sandboarding’ut – liugu liivadüünist nagu lumelauaga – ja naudi päeva lõpus päikeseloojangut, mis värvib kogu kõrbe kuldseks ja roosaks. *Soovi korral, lisatasu eest!
Käsitööturg ja kohalike kohtumine – siwa datlipalmi- ja soolast valmistatud tooted, ainulaadne kultuur. Lisaks käsitööle on võimalik osta kohalikku külmpressitud oliiviõli, datliäädikat, datlipalsamit või datlikompvekke. Kõik valmistatud väikestes kogustes – otse oaasi viljapuuaedadest.
13.11 – Tagasisõit Alexandria lennujaama
Pärast lõunasööki võtame suuna tagasi Alexandria lennujaama. Hilisõhtune lend viib meid koduteele.
14.11 – Saabumine Helsingisse
Saabume varahommikul Helsingisse, pagasitäis kogemusi, pilte ja mälestusi, mida sõnadesse on raske panna.
Mida kaasa võtta retkele:
Riietus:
- Kerged, heledad ja pikad riided päikesekaitseks
- Soojem jakk või kampsun õhtuks
- Mugavad, kinnised jalanõud (nt matkatossud)
- Müts või pearätik päikese eest
Tarvilik varustus:
- Päikeseprillid
- Päikesekreem (kõrge kaitsefaktoriga)
Reisi hind sisaldab:
- Lennupiletid Helsingist ja tagasi
- Transport Alexandrias ja Siwasse (ja tagasi)
- 6 ööd majutust (2 ööd Alexandrias, 4 ööd Siwas)
- Ekskursioonid ja sissepääsud
- Hommiku-, Lõuna- ja Õhtusööke
- Joogivesi
Reisi hind ei sisalda:
- Toitlustust lennujaamades
- Reisikindlustust
- Viisatasu
- isiklikke kulusid
- Lisaekskursioone
Siwa Soolajärvede tervendav mõju:
Lihaste ja liigeste lõõgastus
Järvede kõrge soolasisaldus – sarnane või isegi suurem kui Surnumerel – võimaldab kehal vee pinnal hõljuda ilma igasuguse pingutuseta. See aitab lõdvestada lihaseid ja leevendada pingeid liigestes. Ideaalne pärast pikka autosõitu või matkapäeva.
Looduslik detoks nahale
Soolane vesi puhastab nahka sügavuti, eemaldades surnud naharakud, parandades vereringet ja andes nahale värskema ja säravama jume. Samuti aitab see mõnel juhul vähendada nahaprobleeme nagu akne, ekseem või psoriaas.
Antibakteriaalne toime
Soolases vees peituvad looduslikud mineraalid (nt magneesium, kaalium ja kaltsium) aitavad kaasa põletike leevendamisele ning võivad kiirendada haavade ja nahaärrituste paranemist.
Stressi leevendamine
Rahulik keskkond, peegelsile vesi ja võime lihtsalt “hõljuda ja olla” aitab vabastada stressist ja ärevusest. Paljud külastajad räägivad, et Siwa järvedes suplemine oli nende reisi kõige rahustavam hetk.
Ainulaadne elamus ja looduslähedus
See pole lihtsalt kasulik – see on elamus iseendas. Tuhandete kilomeetrite kaugusel turismimassidest saad sa tunda, kuidas loodus ise sind tervendab. Paljud ütlevad, et pärast järves ujumist tunnevad nad end kergema, energilisema ja „värskelt laetud“ inimesena.



